Rok 2017

V noci z pátku 1.9. na sobotu 2.9. se naší mladí hasiči vžili do role členů jednotky.
Od pátku 16:00 byla pro kluky připravena fáborkovaná v okolí Podvihova. Na trase je čekal zvláštní úkol a to nasbírat potřebné množství obálek s indiciemi k nalezení pokladu. Poklad se po nalezení všech obálek podařilo získat a tak nastala první radost. Poté jsme na hřišti společně opékali párky a pak jsme se přesunuli do zbrojnice. Klukům byly rozdány věci určené k zásahu a byl jim vysvětlen postup při řešení mimořádných událostí různého druhu.
Chvíli na to už kluci vyjížděli řezat spadlý strom, večer je čekal také požár popelnice a ráno uprostřed snídaně museli vyjíždět ke kontrole stavu vodního toku po vydatném pátečním dešti.

V neděli 28.5. bojovali naši mladí hasiči v soutěži na 60m překážek. Z celkem devadesáti závodníků z celého Moravskoslezského kraje jsme obsadili následující celková umístění:

Kryštof Plachký 6. místo

Ondřej Václavek 10. místo

Tomáš Václavek 28. místo.

V sobotu 27.5. doplnili 3 naši závodníci mužský kolektiv z Komárova na OKRESNÍM KOLE mužů, které se konalo od 8:00 na Tyršově stadionu v OPAVĚ. Tam se nakonec umístili na celkově 3.místě.

V sobotu 20.5. naše jednotka sboru dobrovolných hasičů Podvihov a Komárovské Chaloupky bojovala na soutěži O Pohár primátora města Opavy. Po dlouhém a napínavém odpoledni jsme se umístili na 3. místě